Projekt 220/380 kV Waltrop – Gersteinwerk, Bl. 4301 (Niemcy)

Wykonanie przedmontażu i stawiania masztów linii wysokiego napięcia 380 kV, modernizacja oraz demontaż i wywóz masztów linii wysokiego napięcia 220 kV dla Amprion GmbH na zlecenie SAG GmbH


powrót
Unicorn

GaleriaRealizacja projektu

Do wykonania zadania zaangażowano najlepszych monterów, w sumie wykonali oni montaż i stawianie 5 masztów o łącznej wadze 221 ton. Do montażu i stawiania masztów wykorzystano ciężki sprzęt w postaci podnośników teleskopowych z wysięgnikami oraz dźwigi 200to. Szczególnie trudnym zadaniem było postawienie słupa w miejsce zdemontowanego w istniejącej linii. W tym przypadku wykorzystano dźwig 400to, przy pomocy którego umiejscowiono poszczególne elementy nowego słupa pomiędzy istniejącymi przewodami. Cały proces odbywał się pod pełnym nadzorem Klienta oraz Inwestora. W ramach kontraktu Unicorn wykonał również demontaż jednego masztu o wadze 25 ton oraz prace modernizacyjne polegające na montażu i montowaniu dodatkowych trawersów w łącznej ilości 11 ton. Czas realizacji projektu: tygodnie 39 - 49 2010 roku.


Rezultat projektu

Projekt dostarczył firmie nowych doświadczeń w pracy z 400to dźwigiem a ekipa stawiająca wykazała się dokładnością i precyzją w trakcie wykonywania tak trudnego zadania. Jakość wykonania przyniosła satysfakcję zarówno Klientowi jak i Inwestorowi.


powrót